2012 m. vasario 23 d., ketvirtadienis

Vejant šaltuką...

Kepuriukas su pašiltinimu
 Linksmosios avytės: šiltas šalikėlis
  
 ir kojinaitės
                                                         Siūlai: 100 proc. vaikiška (nesikandžiojanti) vilna
Šis bei tas apie Vilną (Šaltinis "Sveikas žmogus")

  Natūrali vilna pasižymi skausmą slopinančiomis, uždegimą mažinančiomis ir organizmą stiprinančiomis savybėmis. Beje, stipriausiu gydomuoju poveikiu pasižymi nedažyta natūrali šiurkšti vilna. Todėl manoma, kad vilnos poveikis panašus į akupunktūrą.

  Nuo senų senovės žmonės gydė įvairias ligas naudodami skirtingų gyvūnų vilną. Pavyzdžiui, paūmėjus radikulitui, žmonės aprišdavo juosmenį triušių kailiukais (plauku į vidų) arba šuns vilnos skara, o smulkių sąnarių skausmus malšindavo dėvėdami kupranugarių ar šunų vilnos kojines bei pirštines.

  Manoma, kad sveikiausi rūbai – tai „kandantys“ megztiniai iš ožkų ar avių vilnos. Jie gerina kraujotaką, odos būklę ir nervų sistemos veiklą. Minkštos avių ar ožkų vilnos rūbus patariama dėvėti žmonėms, sergantiems inkstų ligomis.


  Nuo senų senovės žmonės migdydavo kūdikius iškloję lopšį gyvūnų kailiu, dažniausiai – avikailiu. Mokslininkai pritaria, kad tai ir naudinga, ir sveika. Kailyje susidaranti „oro pagalvė“ apsaugo ploną kūdikio odą nuo perkaitimo, prakaitavimo, išdžiūvimo. Atliekant bakteriologinius avių kailių tyrimus paaiškėjo, kad juose nesiveisia mikroorganizmai (be abejo, jei avis buvo sveika). Ir šiandien gydytojai nepamiršta stebuklingų vilnos savybių. Vos gimusiems kūdikėliams patariama užmauti šiurkščios vilnos kojinaites, - jos paskatins mažylio kraujotaką ir neleis sušalti mažoms kojytėms. Šaltą žiemą kūdikius taip pat patariama rengti vilnoniais drabužėliais, ypač kepurytėmis, kojinytėmis ir pirštinytėmis. Natūralios vilnos gaminiuose kūdikio odelė neprakaituos, taigi išvengsite erzinančių pašutimų ir būsite tikri, kad jūsų mažylis nesušals. Kita vertus, net ir suprakaitavus (jei vis tik neapskaičiavote, kaip parengti mažylį), vilnoniai gaminiai šildys. Jeigu nenorite rengti šiurkščių rūbų, puiki alternatyva minkšta ir plona merinosų vilna. Ji tinka net ir apatiniams rūbams, pvz., kūdikio marškinėliams siūti.
 

Ar gali natūrali vilna netikti?
 
  Natūrali vilna gali mechaniškai dirginti odą, tačiau alerginės reakcijos ji nesukelia. Jei vilnonė patalynė ar drabužiai tiesiogiai liečia nuogą kūną, gali pradėti niežėti odą, o kai žmogus ima kasytis, dėl to gali pažeisti odą. Tačiau jei esate sveiki, galite drąsiai miegoti neįvilktoje vilnonėje patalynėje, vilkėti vilnonius drabužius.

  Tačiau jei atliktas medicinos įstaigoje testas alergijos priežastims nustatyti parodė, kad Jūs esate alergiškas būtent natūraliai vilnai, tuomet grynos vilnos gaminiai jums nerekomenduojami naudoti.